Gönülden kardeşlik imza ile pekişti

yorumsuz
1.307
Gönülden kardeşlik imza ile pekişti

Muratpaşa Belediyesi, İbradı ve Karaman Göktepe Belediyeleri ile kardeş belediye oldu. Kardeş Belediye protokolü; üç belediye başkanı arasında imzalandı

İbradı ve Karaman’ ın Sarıveliler İlçesi Göktepe Belediyeleri, Muratpaşa Belediyesi’nin kardeş Belediyesi oldu. Kardeş Belediye protokolü; Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, İbradı Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru ve Göktepe Belediye Başkanı Osman Talay arasında imzalandı. Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal; “Gönülden kardeş belediyeydik. Bu imza ile kardeşliğimiz hukuken pekişti” dedi.

Üç belediyenin meclis üyelerinin de hazır bulunduğu protokol töreninde konuşan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; “Bu imza; kültürel bağlarımız, ortak demografik yapıya sahip olmamız ve yeni değerleri paylaşabilmemiz açısından çok önemlidir. İbradı ve Göktepe’den, Muratpaşamız’a göç etmiş komşularımız var. Komşularımızın göç ettiği yerlerle kardeş belediye olmak, değerleri paylaşmak istedik” diye konuştu.

İbradı’nın kültürel derinliğe sahip ilçemiz ve Göktepe’ nin de Toroslar’ın üstünde aydın insanların bulunduğu beldemiz olduğuna vurgu yapan Başkan Uysal, şunları söyledi; “Kardeş olduğumuz için çok mutluyuz. Ne alıp verebileceğimizi, birbirimize nasıl katkı koyacağımızı konuşacağız.” İbradı Belediye Başkanı Küçükkuru ve Göktepe Belediye Başkanı Talay da; “Değerlerimizi paylaşabilmek sevinçlerin en büyüğüdür” şeklinde konuştu.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 2 Aralık 2014

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


*