Başkan

Mustafa DOĞAN

Göktepe Belediye Başkanı

 

ÖZGEÇMİŞİ

  1 Ekim 1969 da  Karaman’ın Ermenek  ilçesinde doğdu. İlkokulu Köyü Esentepe’de, orta ve lise tahsilini Sarıveliler Göktepe Kasabasında tamamladı. 1989 yılında Trakya  Üniversitesi Eğitim Yüksek Okulunu bitirdikten sonra, Mardin’de dört yıl  öğretmenlik yaptı. Daha sonra 6 yıl Sarıveliler İlçesinde (Adiller) yöneticilik görevinde bulundu. 2000 yılında Eskişehir Anadolu Ünv. Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümünde lisans eğitimini tamamladıktan sonra, Ocak ayında Ermenek Fikret Ünlü YİBO’ya Kurucu Müdür olarak atandı. 15 yıl bu görevi yürütmüş olup, Şu an Alanya Mahmutlar Ortaokulu’nda Sosyal Bilgiler Öğretmenliğini yürütmektedir, evli ve 2 çocuk babasıdır.

        Kurucusu olduğu Ermenek Fikret Ünlü YİBO da yoksul, eğitime susamış, köylü çocuklarının idolu olmuş.Sayıları dört bine yaklaşan, Taşelinin 35 Köyünden gelen Kır Çiçeklerini; Cumhuriyetçi, özgür ruhlu, araştırmacı, Büyük Atamızın kurduğu Aydınlık Türkiye yolunda, Atatürk İlke ve İnkılaplarının ve Laik Demokratik Türkiye Cumhuriyetininkocaman yürekli savunucuları olmalarını sağlamıştır. Okul bahçesinde 3 binin üzerinde ağaç dikmiş, Köy Enstitülerinin benzeri, emsalsiz bir yatılı okul oluşmasına öncülük ederek, Taşeli Bölgesine farklı bir eğitim anlayışı kazandırmıştır. İdareciliği yaptığı bu süreçte, binlerce öğrencinin hayatında farklılıklar oluşmasını sağlayarak, Ermenek ve Karaman’ın Eğitim Meşalesinin Türkiye’nin en yukarılarına çıkarılmasına katkı sağlamıştır. Eğitimi sadece akademik  başarı olarak görmeyip, sportif ve sosyal faaliyetlere  de  önem verdi. Beş yüz yatılı kapasiteli ve yıllık, 1,5 trilyonluk bütçeye sahip bir okulu, Türkiye’nin en güzel YİBO’ su haline getirmekle, çalışma arkadaşlarına güven, koordinasyon ve müteakibinde gelen başarıyla, herkesin saygı ve sevgisini kazandı. Çalışmaları ve 25 trilyon gibi bir bütçeyi en iyi şekilde yönetmesi, kendisini Taşelinin sevilen ve aranan saygın bir kişisi yaptı. Yaptıklarının, yapacaklarına garanti olacağı inancındayız.

Köyünde kuruluşuna öncülük ettiği Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile mahallesindeki tüm üniversite öğrencilerine burs yardımında, Dernek Başkanı olarak Önderlik etmesi. Eğitim Liderliği ile, binlerce öğrencinin elinden tutup, binlerce anne babanın yüreklerine dokunan evladınız, şimdi de kapınızın eşiğine, devletin gücünü, kuvvetini, hizmetini getirecek. Efendi, Bey değil,HİZMETKAR olacak.  Genç, Çalışkan, Enerji Dolu, Sporcu, Dünya ile İletişim Kurabilen, Kendine Güvenen. Kuracağı Halk Meclisleri ile hareket ederek, sosyal bir gençlik hareketine vesile olarak emsalsiz bir Belediye Başkanı olacak, Partisi CHP İle sizlerin,  Göktepenin Çağdaşlaşmasına, talip. Gidin bakın Toros Dağlarına, bir Yörük Çadırı var ve o çadırda duman tütüyorsa, Türk Milletini kimse esir edemez.” Diyen, Büyük Atam. Sen rahat uyu. Kurduğun Çağdaş Cumhuriyetin meşalesini Göktepe’den Bütün İnsanlığa göstereceğiz.

Saygılarımla…​​