MURATPAŞA’DAN GÖKTEPE’YE KÜLTÜR MERKEZİ

MURATPAŞA’DAN GÖKTEPE’YE KÜLTÜR MERKEZİ

Geçtiğimiz yıl aralık ayı başında Karaman’ın Sarıveliler ilçesi Göktepe Belediyesi ile kardeş şehir olan Muratpaşa Belediyesi, çok amaçlı Kültür Merkezi yaptırıyor.

150 bin TL’ye malolacak

Muratpaşa Belediyesi, geçtiğimiz yıl aralık ayı başında “Kardeş Şehir” protokolü imzaladığı Karaman İli Sarıveliler İlçesi Göktepe Belediyesi’ne çok amaçlı Kültür Merkezi yapacak. Esentepe Mahallesi’ne Muratpaşa Belediyesi tarafından yapılacak olan çok amaçlı Kültür Merkezi 150 bin TL’ye malolacak. 5393 Sayılı Belediye Kanununun 18. Maddesi gereğince yapılacak olan kültür merkezi ile ilgili protokolü Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ile Göktepe Belediye Başkanı Osman Talay, imzaladı.

Göktepe Başkanı Talay: “Mutluyuz”

Kültür merkezinin Esentepe Mahallesi’ne yapılacağını belirten Göktepe Belediye Başkanı Osman Talay, “Çok amaçlı kullanılacak olan kültür merkezimizin, kardeş belediyemiz Muratpaşa Belediyesi tarafından yapılacak olması bizi mutlu etmektedir. Kardeş şehir protokolü imzaladıktan sonra belediyemizden iş makinası desteği almaktayız. Önümüzdeki üç yıl içerisinde bir çok projeyi birlikte yaşama geçireceğiz. Göktepe’de Muratpaşalıları konuk etmekten onur duyacağız. Göktepe bölgesinde bulunan Barçın Yaylası’nda da etkinlikler yapacağız” diye konuştu.

Uysal: “Dayanışma, sevgi ve kardeşlik içerisinde yapıyoruz”

Göktepe’ye çok amaçlı kültür merkezi yapacaklarını ifade eden Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Bütçesi yüksek olan belediyelerin daha düşük bütçeli belediyelere yardım etmesi ve onlarla projeler gerçekleştirmesi bizim kültürümüze son derece uygun bir yaklaşımdır. Göktepeliler; çok amaçlı kültür merkezi ile sosyal, sanatsal ve kültürel aktivitelerini yapabilecekleri bir alana kavuşacak. Gerek Göktepe halkı gerekse Muratpaşalı komşularıma hayırlı olsun diyorum. Güzel şeyler için mücadele etmek gerekiyor. Bizde bunu dayanışma, sevgi ve kardeşlik içerisinde yapmaya gayret ediyoruz” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 19 Mayıs 2015

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın